Трафікант ✑6.2✑

Другою дитиною  в діда була дочка Катерина, мала дитину із поляком і його родичі не схотіли, бо була бідна та ще українка і дитина (Маринка) росла  з нами, а цьоці так ми називали  стара цьотка баба з дідом відрізали кусок городу і вона поставила маленьку хату, в той час вона вийшла замуж. Її чоловік був приїжджий, випалював в нас в селі людям цеглу. Скоро в них народилося двоє дітей – син Мілько (1931р.) і дочка Стефка (1934), але він того 1934р. помер від сухотів. Через  пару років цьотка Каська знову вийшла заміж і народила ще одну дочку. Назвали  Зоська, так як чоловік був поляк, але дуже бідний нічого не мав – жили бідно. Як прийшли німці взяли  його на роботу до Німеччини і більше він не повернувся. Перший чоловік цьотки Каськи писався Борецький,а другий Орчинський Юліан. А перша дочка Маринка носила прізвище  дідове – Задерецька.

Син Петро був жонатий в селі до великої бідної родини і дуже старої хати. В його дружини Маринки були малолітні три брати – Йосиф, Дмитро, Василь,  і він своїми силами поставив хату, самотужки навчився майструвати , дещо навчив його дід, бо вдома парубком разом з дідом поставили невеличку комору, мав пасіку, посадив гарний сад, потім жили непогано.

Дочка Анна віддалась за поляка до села Підкамінь, мала одного сина Петра, чоловік її Іван був людиною дуже доброю, роботящою, він служив на замку конюхом у графа. Мама часто до них ходила зі мною, часто ночували в них. Було тяжко і він нам помагав чим міг.

Із стриєм, тобто дідовим братом, ми так його звали, стосунки не були  близькі, бо його друга дружина була людиною нещирою і ми (діти) до його двору ніколи не ходили, хоч жили, як то кажуть, плече-в–плече. Його дружина була з іншого села Фрага і із собою привела свого маленького сина, вона його кликала Івасем,хоч він звався Мартин, бо був незаконно роджений.

Колись коли стрий був ще хлопцем він сватався до неї,але її батьки його не хотіли, бо він був бідний, а потім, коли перша жінка померла і лишилося в стрия троє синів – Андрій, Йосиф та Іван, тоді вона пішла за нього, бо в неї була дитина…

Мама розказувала, що дуже любила того хлопчика і бавила його, бо стрий його не любив і бив, і хлопець тікав до нас.

В діда був ще один брат Михайло. Він жив у Львові, прислуговував священикам у церкві Святого Юра, там і жив. Був жонатий, але дітей в нього не було.

Михайло Задерецький

Була ще сестра Маланка, вона пішла на службу до людей і додому більше не повернулася, мала сина Михайла жили в сусідньому селі Підбір’я.

Баба моя, дідова дружина, була з нашого села – сирота. Батьки скоро повмирали, їх дітей сиріт лишилося четверо, виживали, як могли.

Дід був бідний і таку взяв дружину. В них народилося восьмеро дітей двоє померло, а шестеро вижило.

За Польщі дід у пана був лісником  дванадцять років  і так отримував родину. Пан давав дванадцять корців (ц) зерна, дрова мав, мав право випасати худобу в лісі, тримав пасіку.

Семен Задерецький

Старший син Семен невдало женився в село Підбір’я, дітей не було і поїхав за границю. Гроші на подорож батьки позичили в церкві, а згодом  він вислав і віддали.

Спочатку був у Франції, а потім переїхав в Агрентину, там жив до кінця. Женився, мав сина Івана, загинув син в 30 років у авіаційній катастрофі під час медового місяця  із дружиною.

Анна Бойко
с.Яглуш
Івано-Франківська обл.
2009 р.

✑БЛОГО-КНИЖКА✑Всі історії

Залишити відповідь