Змі про нас

«Історія життя Анни Бойко»: чому нам цікаво її читати?

Історія появи цієї «Історії…» розпочалася 2009 року з надрукованої на принтері збірочки віршів мешканки села Яглуш на Івано-Франківщині Анни Бойко. Такий подарунок їй зробили донька та внучка. — Коли ми з батьками на День села привезли бабці 20 примірників книжечки, її це так вразило! — розповідає внучка Анни Бойко, архітекторка та художниця-графік Оля Супрун. — Вона побачила свої вірші не просто записаними в зошиті, а як матеріальну річ, якою може з кимось поділитися. Тоді вона почала писати спогади.
Книгу прикарпатської авторки “Історія життя Анни Бойко” недавно представили на форумі видавців у Львові.  Анна Бойко народилася і живе в селі Яглуш, що на Рогатинщині. Цьогоріч їй виповнилося 83. Жінка не тільки вишиває, читає книги, порається по господарству, а й опановує зовсім нове, досі не звідане для неї. Вона пише спогади і вірші, ділиться кулінарними секретами – і все це в інтернет-блозі. Проте на блозі історія пані Анни не завершилась, пізніше її чекав ще один сюрприз – книга, яку видала та проілюструвала її онучка Ольга Супрун. А ще дописала післямову уже зі власними спогадами про головну героїню – свою бабусю. Як розповідає Ольга Супрун, книга – це реальна історія про життя маленької дівчинки з села Яглуш.

Про рецепт пончиків за інтернет-рецептом від бабусі Гані

Немає кращих рецептів, як бабусині. Іноді сидиш, а тобі пахне хліб з печі, згадуєш пироги, розміром з долоню. Та й вареники такі, що в тарілку більш як п’ять не влізе. Магазини перенасичені копченостями, домашньою ковбасою, але таки не таке воно все як те, як робили діди у коптильні з бочки на вишневих чи абрикосових дровах. Нині у випічку додають розпушувачі, барвники, у борщ – мівіну, або взагалі спеціальні заправки. А так хочеться посмакувати стравою, приготовленою за колишніми рецептами.

В Україні пенсіонери під час «заслуженого відпочинку» часто впадають в депресію, стають розгубленими і не знають, що ж їм далі робити. Забувають відкривати для себе нові грані життя: подорожувати, здійснювати божевільні мрії, знаходити час для улюблених справ. У редакцію «Галицького кореспондента» прийшов лист, у якому розповідається про жінку, яка і після 80-ти років не тільки вишиває, читає книги, порається по господарству, а й опановує зовсім нове, досі не звідане для неї. Вона пише спогади і вірші, ділиться кулінарними секретами – і все це в інтернет-блозі.

Осінні листочки літ Ганни Бойко

Калино, калино червона,
А ягоди в тебе гіркі.
У пам’ять до мене приходять
Дівочі літа молоді.

Журнал "Вишиванка"

Пані Ганна – так найчастіше звертаються до цієї жінки, що живе в мальовничому селі Яглуш, що на Івано-Франківщині. Дорога життя
п. Ганни не килимами вистелена, а більше терня і болю траплялося. Навіки закарбувались у пам’яті спогади дитинства.Мама виховувала Ганну сама, тому дівчинка ще до навчання школі вміла готувати обід, вечерю, допомагала мамі по господарству.

Спогади бабусі

Було складне повоєнне життя. Діти, здається, найбільше це відчували – не було солодощів чи чогось смачного, та не було головного – хліба. Літом якось було легше. Та ось наступила зима. Діти ходили до школи, як хто міг: хто раз в тиждень, а хто і того ні. Наближалися Різдвяні свята, бо Новий рік (1 січня ) ніхто в нас не святкував ( Новий рік святкували 14 січня). До Різдвяних свят було ще більше місяця, а я вже готувала прикраси на „деревце”, так в нас називали новорічну ялинку.

Щоденна всеукраїнська газета "День"

Бабуся перемальовує узор для вишиванки

У поважному віці багато що здається недоречним та недосяжним: важко розпочати нову справу чи вирушити в авантюрну подорож. На сторінках нашої газети ми не раз розповідали, наскільки надуманими можуть бути вікові штампи і як багато людини може зробити й досягти, якщо має бажання та мету. Цього разу «На пенсії» розшукала 80-річну українку: що ділиться своїми спогадами, віршами та рецептами в інтернет-блозі.

Блог “Історія життя Анни Бойко” став переможцем Конкурсу блогів BUBA2011 в номінації Особистий блог. Автором онлайн-книги про свою бабусю Анну Бойко є дубенчанка Оля Супрун. ​

This is how Anna Boiko’s granddaughter, Olya Suprun, starts [uk] her blog called “The Story of Anna Boiko’s Life.” Online, Olya shares her grandmother’s memories, including stories from the life of their family and other residents of Yaglush. Her grandmother’s native village, Yaglush, is located in today’s Ivano-Frankivsk region of western Ukraine. This region belonged to the Austro-Hungarian Empire since 1772, to West Ukrainian People’s Republic for a short period after World War I, to interwar Poland between the 1920s and the late 1930s, to the Soviet and then Nazi forces during World War II, and then again to the Soviets from 1944 until Ukraine’s independence in 1991.

Намисто життя Ганни Бойко

Перша стаття про Анну Бойко в тижневику з Рогатина.

“Голос Опілля”, грудень 2010 року. Журналістка Ольга Челядин.

Замовлення відкрито

Ми раді повідомити, що другий тираж книги "Історія життя Анни Бойко" вже надруковано і ви можете замовити свій примірник тут, на сайті.